Tazin Taznovic
21. 10. 2024 • 21:23

cina je chytra, ma stanovenou neutralitu 10 let po evrope, to ji bude bohate stacit aby nas ekonomicky znicila, ac diky sankcim na rusko atd to zvladame sami

vandal_gesierich
vandal_gesierich
21. 10. 2024 • 13:40

maly penis = velke komplexy = megalomaske projekty

Walkeer_CZ
21. 10. 2024 • 11:21

Je smutne, ze Evropa, drivejsi leader ve vetrne energii, zaostava za cinou. 20MW plovouci elektrarna je obrovsky uspech

mdgarf
21. 10. 2024 • 9:32

Solary i vetrniky ovlivnuji pocasi, je to jen o mnozstvi. Nic neni bez nasledku.

Bobanowicz
21. 10. 2024 • 8:07

Ce se týče rozvoje energetiky, musím Čínu obdivovat.
Číně se díky pragmatickému přístupu podařilo skloubit postupnou ekologizaci energetiky a zároveň zachovávat nabídku dostatečného množství levné energie, tak aby nebyl podvazován rozvoj industrializace.
Čína ve velkém množství staví nové uhelné a jaderné elektrárny a zároveň také buduje solární parky a "lesy" větrných turbin.
Je vidět, že v Číně mají rozvoj energetiky ve svých rukou odborníci na energetiku, kteří respektují co je reálně možné - jaké technologie jsou v současnosti reálně k dispozici a zohledňují požadavky průmyslu na dostatek levné energie. Ale zároveň také rozvíjejí technologie nové.
U nás v EU oblast energetiky řídí naopak aktivisti bez vhodného vzdělání (nezřídka s humanitním vzděláním). Tihle lidé svoje pouhé snění o tom jak by měla vypadat společnost vydávají za skutečnost, která ale nestojí na reálných základech. Takže dochází k vypínání jaderných a uhelných elektráren aniž by za tyto zdroje existovala náhrada, jsou vydávány nesplnitelné normy a nařízení, ceny energií skokově zdražují a EU se deindustrializuje - průmyslové firmy z EU odcházejí, ekonomika EU strádá, EU jako celek chudne.
Nám nezbývá než Číňanům závidět její odborníky, kteří v Číně mají rozvoj energetiky na starosti.

Názor byl 4× upraven, naposled 21. 10. 2024 08:14

JP77
JP77
20. 10. 2024 • 22:02

U větrných turbín je důležitý psát z čeho jsou lopatky, kvůli recyklaci. Starý sklolaminát zatím není dobrý pro recyklaci.

peter.mlich
peter.mlich
20. 10. 2024 • 19:44

Otazkou je, zda to zvetsovani je dobre nebo spatne. V jinych clancich se pise, ze vyroba, doprava i opravy takove turbiny jsou pak hodne nakladne. A dalsim vychvaluji panel s nekolika mensimi vrtulkami jako sikove reseni.
A, co se stane, kdyz se to urve v hurikanu nebo tsunami a skonci na pobrezi. Kdo ponese zodpovednost za lidske zivoty?
Ale, jinak mi vetrne na vode prijdou jako zajimavy napad, zvlast v oblastech, kde stale fouka. A pripadne je mozne je proste odtahnout lodi jinam. Coz u tech na zemi neni tak uplne jednoduche. Pripadne i solarni na vode je zajimavy napad, ale vyzaduji klidnejsi vody. Treba mezi afrikou a evropou by to mozna slo. Ale pozor na stehovave ptaky, aby je to tam neusmazilo, kdyz si tam pristanou odpocinout.

Určitě si přečtěte

Články odjinud