Kindle je pro mě dávno dead. Měl jsem 2x Oasis a předplácel si několik časopisů. Obojí zrušili.
Není nad fyzická tlačítka. Ovšem dobře umístěná, ne pod displejem, jak bývá zvykem 🙁 Já si hýčkám starou PocketBook360, která má široký jeden okraj a na něm velká tlačítka. Okraj je dost široký, aby se za něj pohodlně držela, tlačítko pro otočení vpřed mám přesně pod palcem a je tak akorát tuhé, abych jí mohl pevně držet ale nemačkal ho nechtěně. Pro otočení stránky nemusím přehmatávat, pouze stisknu palcem. Tlačítko zpět je kousek níž. Když si čtečku chci přendat do druhé ruky, jen jí otočím, obraz že otočí a prohodí se funkce tlačítek vpřed a zpět. Navíc má jen 150g. Několikrát jsezsi chtěl pořídit novou, protože nemá BT ani WiFi, takže knihy musím nahrávat přes kabel, ale žádná mi nevyhovuje jako tahle.
To je cca 14-15 let stara ctecka bez podsviceneho displeje? At slouzi, ale podsviceni bylo podle me jedno z nejlepsich vylepseni.Z podobne doby mam doma jeste funkcni Kindle 3 Keyboard, ale nikdo ho uz nechce pouzivat, proto maji skoro vsichni podsviceny Kindle.
Jo, stará je a podsvícení nemá. Ale to mi nechybí, stejně nerad čtu ve tmě nebo v šeru, raději mám dostatek světla i okolo. Spíš mi chybí ta konektivita, i když mám v ní 8 tisíc knih, to než přečtu 🙂
Už mnoho let obracím stránky poklepem na obrazovku a nikdy se mi po "starých dobrých tlačítkách" nestýskalo. Moc to nechápu, proč to někdo požaduje.
Protoze prstama to clovek casem zahumusi, at je opatrny jak chce.
Na mobil matláme o několik řádů intenzivněji, a taky skoro nikdo nepláče po tlačítkách. Prostě to čas od času utřu.
Moderni mobily se udrzuji podstatne snaze, nez matna zobrazovaci plocha typicke ctecky. Obcas mam moznost porovnat, jak vypadaji ctecky z jinych domacnosti, kdy se na to nehledi, a jak ctecka, kde se displeje dotyka minimalne. Je to rozdil. Pri narocnejsim cisteni hrozi poskozeni, ta plocha je pomerne citliva.Proste bych preferoval tam ta fyzicka tlacitka za par centu pridavat.Co ti na tom vadi?
Nevadí mi to. Akorát mi to nechybí.Jenom moje zkušenost s mechanickými tlačítky (obecně, ne konkrétně v eReaderu) je špatná. Už jsem musel vyhodit NĚKOLIK rádií a přehrávačů CD, protože se jim pokazila tlačítka - typicky volume up/down nebo play/stop apod.Moje předchozí čtečka byla PocketBook s tlačítky i s touchscreenem, tlačítka jsem preventivně nepoužíval. Teď mám čtečku bez tlačítek a ani jsem si na ně nevzdechl.
Názor byl 1× upraven, naposled 27. 3. 2025 13:12
Tak vyhoda u ctecky je, ze kdyz se casem znici tlacitka, porad mas moznost to ovladat tim displejem. :)
Protože musím pořád přehmatávat - otočit, odsunut palec abych si nezakrýval displej, a za pár vteřin zase zpět. A s každým tím přehmatnutím se mi ta čtečka tak nějak posune v dlani, takže po pár stránkách si jí musím srovnat v ruce. Navíc nové čtečky mají strašně úzké rámečky, takže se blbě drží.
Hm, zkoušel jsem se zamyslet nad tím, jak vlastně čtečku držím, a zjistil jsem, že pokud nad tím přemýšlím tak nevím :) Musím se přistihnout při čtení a zachytit to bez přemýšlení.
Já čtu v leže na zádech či na boku a čtečku si držím za boční stranu před obličejem. Takže preferuji lehkou čtečku s širokým bočním okrajem.
Ale vysoký odběr se zapnutou WiFi prostě řešit nebudou a nebudou...
Pohodlnější otáčení stránek na kindlu jsem vyřešila pomocí https://www.amazon.com/SYUKUYU-Contro...CZYF3?th=1. Od té doby si dávám kindle napevno do stojánku a stránkama přecházím jen mačkáním tlačítka.
To je můj sen, aby to bylo součástí čtečky a já mohl listovat vzdálené tlačítkem. Mívám čtečku ve stojánku a čtu vleze
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.