Elon Musk

Musk by všechny iPhony nejradši zakázal. Integrované ChatGPT jej hodně rozvášnilo

Včerejší úvodní přednáška WWDC neudělala Elonu Muskovi moc velkou radost. Po oznámení novinek týkajících se Apple Intelligence začal firmu a její záměry po několik hodin pomlouvat, ať už vlastními příspěvky na X, nebo komentáři k ostatním. Nelíbí se mu hlavně spolupráce s OpenAI a přímá integrace ChatGPT do operačních systémů.

Citujeme několik jeho reakcí:

  • Je naprosto absurdní, že Apple není dost chytrý na to, aby si vytvořil vlastní umělou inteligenci, a přitom je schopen zajistit, že OpenAI bude chránit vaši bezpečnost a soukromí! Apple vůbec netuší, co se vlastně děje, když vaše data předá OpenAI. Chce vás podrazit.
  • Pokud Apple integruje OpenAI do operačních systémů, pak jeho zařízení v mých firmách zakážeme. To je nepřijatelné porušení bezpečnosti.
  • Návštěvníci budou muset svá zařízení Apple odevzdat u vchodu, kde je uložíme do Faradayovy klece.

Vedle toho reagoval přímo na šéfa Applu Tima Cooka, že žádný jeho „strašidelný spyware“ nechce. Vyjadřoval se i pod příspěvky ostatních, kteří tvrdí, že OpenAI teď bude mít přístup k soukromým datům ze všech iZařízení.

Elon Musk má na OpenAI, u jehož vzniku před devíti lety stál, pifku dlouhodobě. Se Samem Altmanem se nerozešli v dobrém, vzduchem létají žaloby a dnes už si navzájem konkurují, protože Muskova xAI vyvíjí vlastní umělou inteligenci Grok.

Jeho rozhořčení ale plyne i z neznalosti nebo nepochopení toho, co Apple včera představil. Firma sice opravdu spolupracuje s OpenAI a integruje ChatGPT do iOS, macOS apod., ale na ně se Apple obrátí jen ve specifických případech, které nepokryje lokálně běžící AI, ani jeho vlastní Private Cloud Compute. Veškeré dotazy směrem k ChatGPT budou uživatelé muset ručně schválit, Apple navíc zamaskuje IP adresu, jako to už skrz iCloud Private Relay dělá i u anonymního surfování v Safari.

ChatGPT navíc nebude mít přístup ke všem datům jako lokálně běžící AI. Na chatbot od OpenAI se pouze může obrátit Siri u komplexnějších dotazů, případně se použije v textových editorech, kde nová funkce Writing Tools pomůže s opravou chyb a jinými úpravami. Ostatně podobně se Siri chová už dnes, když se u některých dotazů spoléhá na výsledky Googlu.

Diskuze (44) Další článek: Devět z deseti grafických karet na trhu jsou GeForce. Nvidia zažívá nejlepší období v historii, AMD druhé nejhorší

Témata článku: , , ,