Net.Xtreme
6. 11. 2024 • 6:41

Otázka zní, kdy bude AI inovativní a nezávislá na zdrojích, spousta “chytrého” kódu dnes čerpá ze StackOverflow, githubu apod., což bude lidi motivovat používat AI přímo a to povede k úpadku služeb, na kterých je AI závislá. Stejně jako fakta z wiki apod., Bude to zajímavé sledovat. Pokud AI nahradí datové zdroje, na kterých se dnes trénuje, jak se bude trénovat v budoucnu?

Michal Janoušek
Michal Janoušek
5. 11. 2024 • 5:30

Me AI nechava klidnym. Ani jsem to nezkoušel a nechybí vůbec. Jen se podivuji, že na jedné straně strašně by chtěli zachraňovat planetu a obcas čtu jak je AI energeticky nenazrana. To jsou tedy dva protiklady.

Jiří Hronský
4. 11. 2024 • 19:21

Je to někde mezi. AI neskutečně pomáhá , nabízí nevídané možnosti (generování realistických lolcalts), zároveň ale je potřeba ji kriticky posuzovat, protože někdy sebevědomě vrací nesmysly.Z obchodního hlediska jedou současně 2 směry: smysluplné investice a potom hype/astroturfing - ostatně co kryptoměny, investice . solana ,lib(e)raNelze ji ignorovat, kdo to udělá, zůstane pozadu

maxdevaine
4. 11. 2024 • 10:39

Jaj, já ho už fakt dlouho neviděl. Čas si s ním zase o něco více pohrál.
Zdar Max

Bobanowicz
4. 11. 2024 • 9:57

Domnívám se, že pro akceleraci vývoje bude zapotřebí vyvinout nějakou zcela novou hardwarovou technologii, která umožní podstatně vyšší míru integrace, vyšší pracovní frekvence při zároveň podstatně nižší spotřebě ve srovnání s tím co umožňuje současná křemíková, příp. germaniová polovodičová technologie.Využívání jaderných elektráren k napájení desítek (stovek??) tisíc (nebo snad dokonce milionů??) GPU, které jsou umístěny ve velkých halách, to mi nepřipadá jako slibná cesta. A možnosti současné polovodičové technologie v tomhle směru už asi žádný významný průlom nepřinesou.

Názor byl 1× upraven, naposled 4. 11. 2024 09:57

Dashiell
3. 11. 2024 • 20:06

Dinosauři se nám zase ozývají. Ještě nějací jiní dědci by mohli něco dodat. Třeba Wozniak. GitHub Copilot už za mě dneska reálně píše tak polovinu kódu. Jasně, člověk ho musí dost hlídat, aby nehalucinoval, ale co se produktivity týče, je skok srovnatelný s přechodem z notepadu na profesionální IDE.

Tomáš Bobek
Tomáš Bobek
3. 11. 2024 • 15:30

Připomíná mi to začátek rozběhu internetu mezi obyčejný lid: nepotřebovali tvořit www stránky, nepotřebovali e-mail (protože stejně nebylo komu psát), nepotřebovali konzumovat online média (protože youtube a spol. ještě nebyl a na pomalé lince to stejně nechtělo jet), nepotřebovali nic hledat, protože ještě nebyla ani altavista, ne tak google, atd. Za pár let bylo všechno jinak. Jen ti, co říkali "počkáme a uvidíme", začínali mít časem dost problém. Teď je to to samé, jen se to valí mnohem rychleji. Torvalds říká "klídek, ještě pět let", Kurzweil říká "AGI do pěti let". Jestli má ten druhý pravdu, je třeba se začít chystat, žádný klídek...

Určitě si přečtěte

Články odjinud