Jak vypada MD5 zapsana matematicky? ;)
Stačí? http://ja.wikipedia.org/wiki/MD5Sorry, radši anglicky http://en.wikipedia.org/wiki/MD5
Ještě jeden odkázek. RFC (tj. defakto definice): http://docs.linux.cz/rfc/rfc1321.txt
Jinak "koliznost" tam je vždy, o bezkoliznosti fce se mluví do té doby dokud jí někdo nenajde. Nedávno jsem narazili na Lupe.cz na to,že "kolize prvního řádu" a "kolize druhého řádu" se někdy označují opačně ,BTW: libovoné délky to neni, hashovací fce má vždy omezenej vstup (u md5 je to 64TB) a je to tim, že se při počítání hashe přičte na konec délka celého stringu aby se dosáhlo zesílení fce.
pokud jde o ty kolize, tak je malinko zmatek v terminologii, takže to bych vůbec neřešil - každý snad ví o co jdeBTW:je a je a je :)to že se nakonec přičítá velikost na tom nic nemění - tak ta velikost přeteče, no a co? funce se bude chovat ždibec jinak pro data >64TB a jinak pro data menší, to ale neznamená, že přestane fungovat ;)
Inu běžel jsem si stáhnout HashCalc protože něco takového dlouho hledám a všiml jsem si ve spodní části stránky několika krásných řádků začínajících slovy: "generation generating create creator creation download file files string strings hex hexadecimal text texts window windows algorithm algorithms function functions method ......." A tak dále.Asi všichni víme k čemu to je, ale stejně jsem tuto stránku v google nikdy dřív nenašel a používal doteď něco úplně jiného. Buď je google potrestal, nebo i takováhle orgie klíčových slov je naprosto na prd...Jenom postřeh
Prozměnu "Google-paradox" - narvete si na stránky spousty klíčových slov a klesne vám pagerank. Google to, myslím, umí nějak zjistit a sníží hodnocení stránky.
A po LoremIpsum další věc, kterou mám přímo v PSPadu, takže nepotřebuju žádné další "kalkulačky".Poslední verze 4.5.0 umí MD4, MD5, SHA1 i RipeMD160 ze souboru i z řetězce
TAk to je super, PSPad používám furt, ale tohohle jsem si asi zatím nevšiml. Jdu na to... Díky!
vypada to, ze pan Fiala nejprve neco prida do PsPadu a rekne o tom redaktorum zive... okurky jsou okurky :)
Který PSPad má verzi 4.50 ? Já vidím PSPad - aktuální verze 4.3.3 (2092) - 18.7.2005 !
...To znamená, že pro dosažení alespoň padesátiprocentní pravděpodobnosti by bylo zapotřebí 254 osob...ale určitě ne podle uvedeného vzorce. Přiznám se, že se mi nechce pátrat po správném znění, ale podle vzorce by byla pravděpodobnost při n = 254, P = -252,304 .) To nevypada na správný výsledek.)
Dobry den, na ceste mezi autorem a touto finalni verzi se skutecne vyskytla chyba. Spravne ma byt 1-(364/365)^n.
A podobne take dalsi vzorec ma byt 1−(365!/(365^n.(365−n)!)).
a těch osob není 254 ale 2531-(364/365)^253 =0.500477154
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.