Alza.cz

Alza po kritice už opět umožňuje vyhledávat skutečně jen nové zboží

Oživeno 23. 7. | Alza na web potichu vrátila možnost zobrazit si pouze nové zboží. Došlo však ke kompromisu. Ve filtrech jsou mezi stavy tři kategorie: pouze nové, nové a rozbalené, zánovní a použité. V mobilní aplikaci přitom pořád zůstávají staré filtry, kde jsou jen nové, a pak na stejné úrovni rozbalené, zánovní a použité produkty. Změny si všimli kolegové z DSL.sk.

image.png

Původní článek z 8. 7. | Pokud si v Alze vyhledáte určité produkty či listujete kategoriemi, nemůžete si už zvolit, aby obchod zobrazil jen nové zboží. Alza totiž poslední týdny hází nové zboží do jednoho pytle s rozbaleným. Podle Archive.org ale ještě v květnu byly rozbalené produkty na úrovni zánovních nebo použitých.

Změna je spíš jen kosmetická, obchod upravil jen samotný filtr stavu zboží. Produkty jsou ale pořád jasně označené a nemělo by se stát, že si koupíte nové zboží a Alza vám pošle již někým rozbalené.

image.png
Původní a nový filtr stavu zboží

Alza tak i nadále zachovává čtyři stavy.

  • Nové – zboží přímo od výrobce.
  • Rozbaleno – otevřená krabice a vyzkoušený produkt bez známek opotřebení. Zůstávají kompletní balení i plná záruka. Typicky jde o produkty vrácené v zákonné 14denní lhůtě.
  • Zánovní – lehké opotřebení, většinou s kompletním příslušenstvím. Záruka činí 21 měsíců.
  • Použité – větší opotřebení, jen nejnutnější příslušenství. Záruka činí 12 měsíců.

Vedle toho ještě můžete někdy narazit na repasové zboží, které je na úrovni toho použitého, ale došlo u něj k nějaké opravě či renovaci. Alza pak má ještě jednu skrytou úroveň, prodává totiž také nefunkční či poškozené zboží. To ale nabízí jen skrz Aukro. V popisu obvykle uvádí, co přesně nefunguje. Takový produkt je pak vhodný například na náhradní díly.

image.png
Stav zboží je vždy vidět
Diskuze (165) Další článek: Boeing se stále zoufale snaží zjistit, co se pokazilo na jeho vesmírné lodi Starliner. Posádka zůstává uvězněná na ISS

Témata článku: ,