Tak já Power Banku mám jen dík náhodě. Dárek. A hned jedna maličkost je dost otravná. Přiložený kabel velmi slušné kvality a zpracování je bohužel pouhá propojovačka k nabíjení. Ne datový! Takže vlastně kousek v tašce navíc, nebo spíše nepotřebný jelikož standartní nabíječku mám stejně u sebe. Pokud bych neměl musel bych si na propojení s počítači mimo domov (pracoviště) stejně tento nosit. Hloupé což? Pro rejpaly to řeknu jinak. Pokud na dovolené pod stanem zajdu někam k nějakému PC a budu potřebovat po kabelu přetáhnout pořádnou sérii fotek z tabletu, nesmím doma zapomenout další kabel, nebo ten od nabíječky jen už nastálo zaměnit. Pro dvojité rejpaly - odesílání do cloudu je náročné na data, pomalé a drahé.
jde někde u nás koupit ten USB měřák? nebo bude lepší ebay i s tou možností že muže a nemusí jít ?
Viz dárky z číny maj podobnej
Zrovna Connect IT CI-245 - 10400 mAh funkci "UPS" umi...
Taky ještě jsou dva módy - tzn powerbanka jede jakoby pořád z baterek, ale přitom se nezávisle dobíjíklady:na výstupu je plné napětí a připojená zařízení se nabíjí nejrychleji co to jdepři odpojení napájení nedojde k resetu výstupuzápory:samotná powerbanka se nabíjí pomalu a s větší zátěží na výstupu se nemusí nikdy nabít na 100%pokud se nabíjí ze slabšího zdroje a je potřeba vyšší proud, tak se i při nabíjení ta powrebanka může vybíjetnižší účinnost (dvojí konverze napětí)Druhá možnost je že se powerbanka nabíjí a na výstup propouští vstupní napětí jen přes diodu.klady: připojeným zařízením si tu powerbanku nemůžete vybít při nabíjenípokud dává zdroj dostatečný proud a napětí, tak se i s připojeným spotřebičem nezpomaluje nabíjení powerbankyzápory:přes diodu je tam nižší napětí (+zátěž od powerbanky), takže připojená zařízení se nabíjí mnohem pomalejipři odpojení vstupu dojde k resetu napětí na výstupu (zmizí napětí "přes diodu" a než naběhne měnič z baterek, tak to chvíli trvá) - nepraktické jako UPS třeba k rPi a podobným aplikacím
Názor byl 1× upraven, naposled 8. 8. 2015 10:24
Funkce UPS je zajímavá v kombinaci, že s tou power bankou napájím např. Raspberry Pi nebo něco podobného.Potom by možná přislo vhod mít nějakou možnost připojit solární článek.Bylo by to asi nejjednodušší řešení, jak zajistit napájení někde, kde není elektřina.
Schválně, máte nějakou představu o velikosti toho článku, aby byl funkční? Jenom tak pro zajímavost... 🙂
To je zase test. Změřili kapacitu, a to je tak nějak všechno.Co třeba napsat takový detail, jestli umi banka fungovat jako UPS, tzn. nabíjet se, sama napájet, a v případě výpadku nabíjení bez výpadku dál napájet atd? Jestli pokud banka umí 1A+2A udělá dohromady 3A?Když už jste se s tím testovali, tohle jste zkusit mohli 🙁 za mě je to k ničemu, protože informace, že banka má kapacitu +-20%, je pro většinu lidí irelevantní. Účinnost je hezká věc, ale funkčně taky důležitá není, protože vás většinou nezajímá spotřeba na vstupu, ale energie, kterou banka dokáže vydat. Jestli při tom sežere dvojnásobek při nabíjení, je asi docela jedno, pokud je ostatní OK.
Ještě jsem neviděl power banku, která by se uměla současně nabíjet i vybíjet (nevylučuju, že taková existuje). Ve chvíli kdy jste připojili nabíjení k bance, tak přestala dodávat energii. u některých to možná funguje opačně. Jinak ten požadavek je stejně iracionální vzhledem k účelu dodávání energie na cestách a pro drtivou bětšinu zákazníků tak nezajímavý. Pokud něco takového požadujete, tak si to holt budete muset ubastlit sám ze dvou power bank připojených k jednomu akumulátoru.
Právě že powerbanky, které to umí, existují, a bohužel nejsou nijak speciálně označené.Xiaomi to dokonce umí v některých sériích, v některých ne :(Iracionální není. Pokud už takový test dělám, proč se zaměřit na jednu věc, která je navíc sama o sobě dost irelevantní? Ano, víme, že vyloženě šmejdů se bát nemusíme, a taky že nikdo moc kvalitativně nevyčnívá. V toleranci 20% nahoru dolů neuděláte chybu.Uživatele ale zajímají i jiné věci, stačí projet google, na co se lidé ptají. Životnost, přehřívání, UPS. Ani jedno se z článku nedozvíte. Ba něco jo, že Li-POL není až tak dobrá volba. Mohlo toho být za málo práce o hodně víc.
Ono by úplně stačilo, kdyby se uměla nabíjet a když je nabitá tak se přepne jako průchozí a bude se nabíjet připojené zařízení. Když během dne vybiju mobil i powerbanku a přes noc chci oboje nabít, musím sebou mít dvě nabíječky.
Dobrý den,díky za návrh, to jsou věci, které můžeme příště zlepšit ;)
muj tip vemte tu nejlevnejsi z Ebayi ci z nejakyho Primarku, za 5 € a nereste to moc, za rok vyhodite a koupite novou, hlavne abyste neudelali tu chybu jako krava z nasi rodiny, chtelo to za 1400 na Apple iPhone 5, je tam asi tretina kapacity ty ,,z primarku za 5€"ale designove je to eno nuno, uz jen ta krabka ve ktery to prodavaji musela stat pet stovek
Tak je jasný, že k iPhone si musím logicky koupit i další iShit, abych byl cool. Applu to vyhovuje proč ne. Předražený iPhone doplníme předraženým MacBookem, to doplníme předraženou PowerBankou. Normální uživatel by měl stejné věci bez loga jablka za polovic a jště v lepší kvalitě, ale ne já jsem nejvíc cool mám Apple. Bohužel v mém okolí mám také tyto dva případy a je mi vždy smutno, když si myslí, že mě orpavdu sere, ž oni mají iPhone 6 a já mám Čínu za polovinu ceny a s dvojnásobným výkonem. B-]
Suchý výkon je ti k hovnu, když se to nedá pak pořádně používat ;)
To jo, ale ono se to většinou dá používat ještě mnohem líp. 😉
Ano iOS se nedá používat, protože je neuvěřitelně omezený. Naproti tomu s Androidem si udělám co chci a zároveň pokud nechci, tak nemusím a běží taky výborně. B-]
Kristepane! Místo snahy zlepšit uloženou energii v současných akumulátorech tahat ještě "další" a při propojení ztrácet účinnost. Paráda. Volím točit klikou nebo si co potřebuji nabiji v autě. Tečka.
No jo, tak zlepšit kapacitu akumulátorů bych moc rád, ale co mám jako dělat? Nosím v batohu Xiaomi 5Ah powerbanku, stačí tak na dvě nabití mobilu (Nexus5) a je celkem malá a lehká. Pokud je člověk od rána do večera někde ve škole atd, kde není moc kde to nabít, tak se to hodí, jelikož mobil prostě při aktivním používání do večera nevydrží ani omylem.
Ve škole to nemáš kde nabít? Ve vlaku někdy chápu, v autě vždy.
V tom autě... nabíječku sice mám, ale když jedu se zapnutou navigací v Google Maps a nabíjím, a když odmyslím přehřívání na palubní desce, tak se mi to vybíjí rychleji, než se to stihne z té autonabíječky dobít. 🙂
Co to máš za zařízení? Jsou taková co přepnou za externí zdroj - pouze je-li připojen.
Pokud nemáš vyloženě špatnou nabíječku, tak může být problém v nekvalitním kabelu. Doporučuji si zakoupit podobný tester jako je ve videu (stojí pár dolarů s poštovným zdarma z číny) a otestovat.
@ dolph1888např. 30 harantů ve třídě = 30 zařízení a dostupné 2-3 zásuvkypěkná tlačenice(a to někteří "rozmařilci" mohou mít spotřebičů více – třeba mobil i tablet atd.)
Názor byl 1× upraven, naposled 6. 8. 2015 23:34
ono také záleží, jakej máš mobil s jakou baterkou a také, zda-li máš zapnuté či vypnuté žrouty baterií, -wifi, bluetooth, jaká je nastavená záře displeje atd ...
Kup si lepší mobil .. Nexus 5 je shit .. mě vydrží mobil při aktivím používání spolehlivě 24 hodin.
A jako chodit do školy s powerbankou 😃 ? No LFMAO .. je mi tě fakt líto 😀😀😀😀😝B-]
Zlepšit uloženou energii v současných akumulátorech? Vážně? Tak jen do toho, to je na Nobelovku... 😝
Tablet mi vydrží něco přes 2 hodiny. Když letím na paraglidu, tak musím mít jas vyhulený na maximum. A když se podíváte na výsledky Českého poháru http://www.xcontest.org/cesko/prelety/denni-skore/... tak lety pod 5 hodin nemá smysl přihlašovat.
Díky za test, dám tip hned na další .. "solární nabíječky". Je to přece jen daleko lepší někam do "džungle" .. navíc dneska už mají docela solidní výstup, některé se dají kombinovat s více kusů, že utáhnout i tablet, případně když jdu přes den na tůru .. můžu mít v batohu powerbanku a solárem ji nabíjet, který budu mít na batohu :).Uděláte i tento test ?? Díky.
No...solární nabíječky mi přijdou jako dost specifickej trh - ačkoliv si to kupuje každej BFU. Solární srandy se hodí leda pokud člověk jede někam opravdu do prdelákova a na opravdu dlouho a nemá tam třeba ani auto. Jelikož výkon solárního panelu je sice na přímým slunci fajn, ale kdekoliv v lese nebo když je zamračeno, tak klesá na doslova setiny výkonu. A to už je lepší si vzít větší baterku na nabít to někde v civilizaci.
Jsou i nabíječky co jedou při špatním počasí celkem efektivně ... a hlavně .. .energie zadarmo ;) + šetřím přírodu.
Nejedou. Pokud nemají kolem metru čtverečního. 😝
To je sranda, jak si lidi myslí že šetří tímhle přírodu. Přitom kdyby si koupili powerbanku bez panelu a nabíjeli ze zásuvky (z uhlí/jádra..), tak to té přírodě pomůže mnohem víc, než výroba svinstev na solární panel.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.