Až na microHDMI a HDMI by to šlo. Raději bych tam uvítal microDP a DP. Kdy tam výrobci začnou dávat místo HDMI DP?
Řekl bych že docela dobrá recenze nebo seznámení ve videu, rád jsem se o tom něco dozvěděl, jen chybička byla ve fyzice 🙂 údaj s Watthodinama není Kapacita akumulátoru, ta je v Ampérhodinách a je to jiná veličina.
Wh je relevantní údaj, protože bere v potaz i napětí baterie. Údaj 1850 mAh je k prdu, když nevíš, jestli je to 3,4 nebo 17 V.
Thumbs Up za matný dotykový display! Snad jde o první vlaštovku, a dočkáme se vymýcení lesklých zrůdností.Teď ještě zapracovat na stylusu, aby neměl půl sekundový lag. Ale to je problém všech, nejen Toshiby.
Otázka je jak se to bude ovládat a čistit ... lesklývlcd se hezky otírá.
U starší Toshiba Z10t je dotykové ovládání bez problémů a za posledního cca 1,5 roku nebylo nutné displej čistit. Při porovnání té Z10t se zhruba stejně starým Lenovo Helix se nám ten matný displej u Toshiby jevil lepší než u Helixu, kde jeho uživateli navíc vadí, že nemá plné porty a musí tedy tahat pytel s redukcemi na kablících. Je tedy pravděpodobné, že i Z20t bude mít podobně kvalitní displej jako Z10t.
Všechny ty stylusy jsou asi v principu stejné. Stylus ze staré Toshiby Portégé M400 funguje bez problémů i na Toshiba Z10t a Lenovo Helix. A zrovna tak i stylus z Helixu jsme vyzkoušeli na M400 i Z10t a fungoval.
Měl jsem na mysli latenci mezi akcí a reakcí. Kreslení digitálním stylusem je stále citelně línější oproti analogové tužce.
Nechtělo se mi čekat na Toshibu, tak jsem pořídila na vánoce HP pro X2. Stejné parametry, jen Core i5 a poloviční výdrž na baterku, čtečka otisků navíc. Ale cena byla o 14000 nižší. To je dost, takže nelituji, že jsem nepočkala. Toshiba je sice moje srdeční záležitost, ale stroj od HP je taky alespoň zatím super.
Tak si to shrňme: Do ruky padne velmi příjemně, čtení jemného textu je velmi příjemné, dokonce dostanete velký příjemný stylus. Dok s klávesnicí sice nabídne příjemnou výbavu konektory, ale teď pozor: tablet se v doku mírně viklá, což nepůsobí moc PŘÍJEMNĚ! Všechno naštěstí zachrání příjemný matný displej.Díky, velmi příjemný článek od příjemného autora, určitě sedí v redakci, kde jsou všichni příjemní a kdyby byli všichni lidé příjemní, tak bude nakonec celý svět příjemný.
Ach ne, ono asi nebude vážně na co upgradovat z mého Lenova X220... jak je možné, že notebook za 50 tisíc v roce 2015 má nižší výkon než notebook z roku 2011, který jde pořídit za 8000,-? A ještě se obávám, že má ta Toshiba jen jeden slot na RAM, jak je dneska zvykem...Ano, je to modernější efektivnější chipset, ale pokud potřebuji opravu pracovní přenosnou mašinu (např. i na renderování - 3D, video atd), tak dneska není z čeho vybírat, nové Thinkpady jsou bohužel ten samý případ.
Renderování grafiky a tablet, to nejde příliš dohromady. Jediná možnost v této oblasti je asi jen Microsoft Surface Pro.
Názor byl 1× upraven, naposled 1. 5. 2015 20:50
Subnotebook resp tablet nepovazuji za idealni stroj na renderovani atp, ale souhlasim, ze nahrada za X220 se hleda tezko. Misto aby vybornou X220ku Lenovo cizelovalo k dokonalosti, pohrbilo Xkovou radu stejne jako vsechny ThinkPady.
Nemluvím o dokonalém řešení pro rendering, ale o rozumném kompromisu v rámci možností notebooku a o poměru výkon / cena. Nebo jinak - za skoro 50 tisíc bych očekával maximální výkon jaký je na notebooku možný, nebo alespoň výrazně vyšší než u 4 roky starého X220.http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-2620M-... ...
To je jak si stěžovat, že za ŠKÉDA Citygo neni možné tahat karavan a za Felíci to šlo. Tvá teorie: Jako od nového auta bych čekal že bude mt vyšší výkon než staré a je mi jšdno k čemu je určené.:-O
Jde mi o to, že tohle je formule s motorem Felicie.
Na první otázku, tedy jak je možné že notebook z roku 2011 má podobný výkon jako v 2015 ti odpvím, že cílová skupina zákazníků prostě vyšší výkon nepotřebuje a raději než zvednutí výkonu upřednostní nižší příkon.A na druhou otázku, tedy proč neni z čeho vybírat je odpově´d vcelku jasná - jen opravdu málo lidí pomýšlí na renderování 3D videa na tabletu ... .
Jenže před 4 lety takové notebooky byly.. to jsem tím chtěl říct. Tenhle "tablet" rozhodně nevypadá jen na čtení zpráv na internetu - viz zpracování, konektivita atd. Bohužel výkon je prostě slabý, což je škoda, renderování 3D grafiky není rozhodně jediná činnost, při které se výkon hodí.
Ma nekdo zkusenost nebo moznost vyzkouset jak na tomto druhu procesoru bezi treba netbeans s nejakym netrivialnim projektem? Pripadne i jaka je odezva lokalni instalace webserveru s databazi u projektu s vetsi a komplexnejsi databazi?
No zjisti si co máš v počítači doma a porovnej si tí na http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php...
No, to je tabulkove srovnani ktere mi toho moc nerekne jak se to chova v realu. Ted mam v ntb ivy bridge i7, ale ten vykon v realu spise nevyuzivam. Jsem zvedavej, jestli ten core M procesor v realnem pouziti by byl pro me cajk. Klidne bych pak obetoval vykon, ktery nevyuzivam za lepsi mobilitu a vydrz 12h namisto soucasnych 2h. Potom bych asi nemusel vahat az se objevi stroj s moznosti 16GB pameti
Jo tak když nechceš (nerozumíš) čísla tak ti řeknu že to poběží docela dobře, ale občas si chvíli počkáš ... nebo co tě přesně zajímá???
Snad zretelne jsem tam napsal, ze chci vedet jak se to chova v realu. Tzn. ze uvitam realne zkusenosti, kdo ten procesor ve svem ntb skutecne ma a pouziva jej tim uvedenym zpusobem. Informace, ze ten procesor ma 1/3 tabulkove cislo oproti memu procesoru mi je k prdu. Vykon meho procesoru sice vetsinu casu nevyuzivam, ale nevim jak je ta rezerva velka a odkdy se projevi nejake uzke hrdlo.
Chybí tam jen čtečka otisků prstů. Kdyby byla umístěna stejně, jako byla kdysi na Toshiba Portege M400, bylo by to téměř dokonalé. Přihlašování přes klávesnici na dotykové obrazovce je nepohodlné, obličej přes kameru je nespolehlivý, protože nefunguje v různých světelných podmínkách a podpis perem na obrazovce je také komplikovaný a na Z10t ho nebylo možné použít s doménovým účtem (pouze s lokálním).
Co takhle přihlášení pomocí obrázkového hesla? Díky tomu mi čtečka otisků prstů příjde trochu nadbytečná, pokud tedy nejste James Bond, který v počítači nosí kódy pro odpálení jaderných raket. http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/personali... ...
Když to obrázkové heslo je pro přihlášení jen do systému. Ty původní aplikace od Toshiby provázané se čtečkou otisků, které byla u M400 pro správu hesel různých aplikací nebo třeba "trezor", to nenahradí.
Chápu. Třeba situaci změní k lepšímu Windows Hello a Microsoft Passport. https://www.youtube.com/watch...
Ona ta čtečka otisků a Toshiba SW u M400 měly také své mouchy. Např. stejné otisky prstů bylo možné použít jen k jednomu účtu. Takže když se určité otisky přiřadily k doménovému účtu, tak už nešly použít např. s nějakým lokálním. Co by šlo asi obejít např. používáním otisků na jedné ruce pro doménový a otisků na druhé pro lokální účet. Kuriózní situace nastala po migraci domény, kdy doménový profil stejného uživatele po migraci do nové domény obsahoval původní hashe otisků, ale software pro obsluhu čtečky po sejmutí otisku zobrazil něco jako "Tento otisk patří jinému uživateli, Pro přihlášení použijte svůj prst." 🙂
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.