Sleduju cca 35 webů a bez RSS čtečky si to nedokážu představit. Používám plug-in v Opeře. Nic neumí, ale stačí. Weby, co nemají RSS kanál sleduji nahodile nebo vůbec ... k jejich škodě. Prostě potřebuji rychle prohlížet resp. promazávat jednoduché push notifikace.
Bez RSS to nejde. Jinak bych nemohl v krátkém čase projít všechny sledované informační zdroje. Na desktopu používám jednoduché rozšíření pro FF v bočním panelu, kde je seznam zdrojů, článků a krátký úvod. Na Androidu mám Feeder, kde by bez něj byla orientace v pulikovaných článcích ještě složitější.
Driv jsem pouzival, ale je to tak 10 az 15 let, co jsem prestal.Driv mi to prislo fajn a uzitecny, ale pak uz prestalo.
Používal jsem před lety, když byla ještě celkem povedená RSS čtečka integrovaná do staré Opery, než vývojáři přešli na Blink jádro. Pak se z ní ta funkce vytratila (sice byla možnost hodit si do Opery doplněk, ale kvalitou a možnostmi to nedosahovalo původní čtečce ani po kotníky) a já následně zjistil, že jí vlastně ani nepotřebuju.
Názor byl 1× upraven, naposled 12. 12. 2023 10:27
skusal som, ale vzdy tam bolo prilis velke kvantum zbytocnosti, je omnoho rychlejsie pouzivat bookmarks a priamo si web prefiltrovat rychlo ocami nez mat stovky a stovky clankov v RSS
Ani jsem to nikdy nezačal používat. Radši si otevřu rovnou nějaký web a přečtu si novinky tam. Nechci být zahlcován velkým počtem informací a představa, že se mi pořád někde zobrazuje upozornění na nový článek mě spíše děsí.
Smyslem právě je, aby člověk na ty weby nemusel chodit a hlídat, jestli mu náhodou něco neuteklo. Obzvlášť pokud chce člověk číst nějaký zajímavý zdroj, který se ale aktualizuje zřídka (třeba blog jednou za pár dní nebo jednou za měsíc či méně) - pak ta ruční kontrola každý den přestane bavit (většinou se nic neděje) a pokud tam bude uživatel chodit jednou za měsíc, tak už je ten článek zase starý.RSS používám roky a vlastně si moc nedokáži představit, že bych weby musel procházet ručně (těch registrovaných odběrů mám desítky, pravda, všechno to už ani nečtu). U těch automaticky doporučovaných webů to zase bude nabízet kvanta věcí, co člověka nezajímají atd.
Už ne. Pomalu nestačím číst ani články na Netu při běžném brouzdání.
Používám Inoreader.
Používám 2 vlastní aplikace naprogramované v Pythonu pomocí knihovny feedparser. V první mám asi 30 kanálů, které chci určitě přečíst seřazené podle priority (každý kanál má prioritní číslo v DB sqlite). Články si zasílám na e-mail - jednou za hodinu nejnovější článek z nejprioritnějšího kanálu. V e-mailu na seznam.cz mám složku RSS. Druhá aplikace mi ze zbytku kanálů, které už nemám zájem číst vše, vybere každé 3 minuty náhodný článek (ne starší než týden) a ten se zobrazi v dolní liště (používám na Lubuntu i3bar). Na dolní liště také zobrazuji vedle ještě jeden článek z první sady RSS kanálů (které čtu všechny, nebo aspoň prohlédnu), a jakmile na něj kliknu, otevře se v prohlížeči a zobrazí se mi na jeho původním místě další nepřečtený. Jakmile je mám všechny přečtené, zobrazí se mi na liště znak _.K vlastní četbě jsem si naprogramoval aplikaci na inkrementální četbu pro Android(https://github.com/lucidl/tededroid)
Názor byl 1× upraven, naposled 11. 12. 2023 22:46
Ano používám. A dokonce vlastní appku, protože ty různé agregátory mi moc nevyhovovaly. Tak si vytvořil vlastní podle mého gusta.A používám hojně. A to takovým způsobem, které právě média nemají rády. Mám vše přehledně na jednom místě. Může jich být za den i stovky z přes 20 zdrojů, ale v tom je právě ta pointa. Většinu hned označím za přečtenou, protože mě zrovna nezajímají. Pouze u pár zajímavých přejdu přímo ke zdroji. Takto nemusím načítat každý web zvlášť a složitě procházet z té nepřehledné směti.
Používám Inoreader. Na počítačích i telefonech. Zdrojů sleduju asi 150, třídím je do složek.
Používám Feedly, dřív jsem měla Google Reader. Algoritmické agregátory novinek mi ukazují z 95% nezajímavý bordel, s Feedly jsem to snížila na 85% (podle statistik čtu zhruba každou sedmou zprávu). Navíc s prodejem twitteru jsem přešla na nitter, který umí exportovat příspěvky pomocí rss, takže mi Feedly supluje twitter timeline.
Přestože jsem ji implementoval na svůj web, protože mi to přišlo cool, sám vlastně jsem ji nikdy sám nepoužíval.Zajímavé téma, je to retro, jako třeba audio kazeta. Většina lidí to zná, ale už jsem roky žádnou nepřehrál 🙂Edit: překlepy
Názor byl 1× upraven, naposled 11. 12. 2023 20:48
Neřekl bych že je to retro, okolo mě je spousta lidí, co to aktivně využívá. Nebo znáte jiný způsob, jak vytáhnout z X zdrojů ty články, které vás zajímají, na jedno místo? A jako bonus bez reklam - u 80% článků mi stačí přečíst nadpis a anotaci, jen abych věděl, co se kolem děje 🙂
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.