Nevíte na jaké napěťové hladině pracuje vnitřně klasický LCD monitor ?U starých monitorů CRT bylo nutné napětí zvyšovat.U LCD naopak snížit.Pochybuju že samotný LCD panel jede na nějakých 100 V.Řekl bych že maximálně desítky voltů.Vyznáte se v tom někdo trochu ?Víte jaký tak bývá měnič v monitorech ?Docela by se hodilo mít možnost monitor napájet třeba stejnosměrně na nějakých 24-48 voltů (na jakých pracují solární panely), bez nutnosti měničů.
Monitor nepochybně obsahuje pracovních napětí víc. Každopádně pro laika nebo spíš technického diletanta jako jsi ty, je velmi vhodné do toho nevrtat. Rozhodně to nemůžeš připojovat přímo na soláry, které mají napětí závislé na tom, jak zrovna svítí. Netuším jak si predstavuješ, že bys to prováděl.
Mas monitory s externim zdrojem, ten je vetsinou jak u ntb s 19V.Mel jsem v ruce i male lcd s externim zdrojem na 12V.
Kup si bazarovy monitor s externim zdrojem (napr. Samsungy maji neco kolem 14 V, coz je blizke standardnimu napeti plne nabitehp Pb akumulatoru 14.4 V, na ktery jsou delane CB vysilacky ...).Takze na prase na 12V Pb aku dobijenou na plne napeti prislusnym nabijecim adapterem ze solaru by to mohlo fungovat. Pojistku na barak mas?MP
Sitove napajeci napeti se nejdriv usmerni a toto stejnosmerné (asi 320V=) menic zmeni na ruzna potrebna napeti. Vstupni napeti je dane vstupnim obvodem menice, hlavne primarnim vinutim trafa, pochybuji ze bys zvladnul jeho previnuti a naslednou zmenu spinacich obvodu.Prodavaji se vsak Tv na 12/24V.https://www.datart.cz/televize/filter/v:353:353
On někdo do monitorů a podobných věcí dnes dává transformátor?
A jak bys chtel jinak galvanicky oddelit monitor on NN site, kdyz ne transformatorem? Ze je maly, vysokofrekvencni ... porad je to transformator.MP
Samozřejmě, v každém moderním spínaném zdroji je transformator. I v nabíječkách k mobilům atd.
Vážně transformátor? Já tam vidím jen cívku/indukčnost a kondenzátor plus nějaká bižuterie kolem.
Co integráče, šváby? viz https://vyvoj.hw.cz/files/styles/c...k=3BTwOmDB
Je rozdíl mezi galvanickým oddělením signálů (tedy požadovaný přenesený výkon nula nula nic) a mezi galvanickým oddělením při přenosu řádu wattů...
To vidíš blbě. Jak by asi dosáhli s pouhou cívkou galvanické oddělení od sítě? Ano, z funkčního hlediska se dá udělat měnič jen s cívkou, ale to by rozhodně neprošlo z bezpečnostního hlediska. Jistě to není klasický transformátor s jádrem skládaným z plechů, používají se miniaturní feritové transformátory. A miniaturní můžou být proto, že to pracuje na mnohem vyšších frekvencích, než 50Hz. Takže na přenos stejného výkonu stačí výrazně menší transformátor.
Tak to je potom "primitivny" zdroj pouzivany pre LED svetla https://www.eeweb.com/mains-operated...s-circuit/Vsade inde sa kvoli BEZPECNOSTI pouzivaju spinacie zdroje s VF transformatorikom (galvanicke oddelenie NN siete).
To hranaté, většinou s žlutou izolací je vysokofrekvenční transformátor, což jsou dvě cívky se společným jádrem.
Budeš se divit, ale ano. Každý spínaný zdroj v sobě nějaký, i když malý, transformátor má. Malý proto, že čím vyšší je pracovní frekvence, tím méně ferromagnetického materiálu a mědi je potřeba.
Zdravím, teoreticky by to šlo, ale právě zdroj-měnič monitor částečně ochrání v případě nouze-přepětí. Pokud máte soláry, tak stejně budete potřebovat nějaký měnič, tak proč vymýšlet ptákoviny.
Tak jak si představuje tazatel, tj. bez měniče, by to nešlo ani teoreticky.
To je fakt měnič, interní tam bude furt + stabilizátory napětí. Popel na hlavu.
Hele slo. Mekkej cca 18V 50W solar, na nej velky 12V aku z auta a na nej monitor. Vsechno natvrdo dratama. Styl hluboky Balkan. Verim, ze by to fungovalo klidne i rok, pokud teda nevyletis do vzduchu uvolnenym vodikemALE NEDELEJ TO! Dej tam nabijeci obvod za 5 USD (vc. postovneho) z ALIMP
High-tech reseni: odskouset kolik diod v serii ti srazi napeti tak akorat (neco kolem 5 kousku) aby ses napasoval na VA charakteristiku panelu a baterie. To by ti baterka vybouchla i pri vypnutem monitoru docela zadlouho.Jak za mladejch let.MP
No ještě aby tak zapojil LEDky, opravdu raději nebastlit. Jinak na soláry doporučuji akumulatorovnu vně baráku a určitě instalovat tlačítko AZ5.
AZ-5 ne, víte jak to dopadlo s tím tlačítkem posledně...
Jedine SCRAMMP
Prakticky všechny moderní LCD monitory mají externí zdroj, jako u laptopu.
Některé ano některé ne. Většina má zdroj zabudovaný, menší část externí.A nijak to nesouvisí s moderností. Jsou LCD staré 20 let s externím zdrojem a nejnovější model se zdrojem integrovaným.
U LCD vyrobených cca do roku 2010 uvnitř bylo napětí na jedné části okolo 1000 Voltů
Jo, ale výbojky už se dávno nepoužívají.
To může mít každý výrobce jinak, buď vzít monitor který má napájení 12V, nebo monitor rozebrat a změřit jaké napětí dodává zdroj. Ostatně stejně budeš potřebovat nějaký stabilizátor napětí k těm solárům, rozhodně bych to nikdy neposlal rovnou do nějakého spotřebiče. Dle dotazu evidentně nemáš dostatečné znalosti na to, aby ses něčeho takového pouštěl. Já osobně vozím na ryby měnič, můžu tam připojit to co potřebuji.
Pokud by ti stačil monitor do asi 16", tak lze zakoupit přenosný, který je napájený 5V.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.